| seby8873 a întrebat:

Hey guys. Uite cum sta treaba. Trebuie sa dau peste 2 saptamani examenul auto dar nu prea reusesc sa trec cu 22 de puncte. Am facut pe net chestionare dar sa zicem asa din 10 daca am facut 2 peste 22 de puncte e bine iar din carte am citit mult, chestia e ca ma plictisesc si citesc cam 2-3 pagini si gata/zi. Oare cum as putea sa fac sa se prinda mai bine de mine. 10x

6 răspunsuri:
| ALEx_7862 a răspuns:

Stii ce trebuie sa-ti doresti cu adevarat sa iei permisu eu unu am dat de 5 ori si ce nu mi-e rusine ma duceam la vrajeala dar cand am vaz ca pana si ultimu prost citeste 2 luni si dupa aia ia si eu ma duceam si cadeam ba cu 20 21... la vrajeala asa am tratat pana am zis gata si uite l-am luatt:X:X:X:X

| clauss a răspuns:

Mananca ceva care te poate ajuta la memorie (ciocolata) si dupa aceea apuca-te de citit, chestionarele te apuci dupa ce citesti cartea de 2-3 ori, la mine a mers si am luat din prima cu 25 de pucte. sa ai bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te plictisesti citind ceva de care va depinde viata ta dar si a altora, cum crezi ca te-am putea caracteriza?
Te dai smecher cu "Hey guys" dar dupa mentalitate si poza esti doar un cocalar inconstient. ( adolf )

| Aiicha a răspuns:

Fii mai atent la intrebarile care gresesti si noteaza-le pentru a le memora mai usor, astfel nu vei mai gresi data viitoare.Contiuna sa faci teste pe net care iti arata si greselile facute.In rest iti urez bafta, daca vrei sa iei permisul apuca-te de invatat, nu te baza numai pe noroc.winking

| ProXtu a răspuns:

Fii atent cum am facut eu. Din carte n-am citit nimic dar in schimb imi petreceam cat mai mult timp la sala pentru ca, chestionarele de la sala se aseamana mult cu cele de la examen. Cele pe care le-am gresit mi le explica instructorul, a si am facut si intrebarile din carte.Citeste o intrebare de 10 ori daca e nevoie pana o intelegi si nu te grabi. Examenul l-am luat din a doua cu 26 ca prima data am cazut cu 21 ca eram mahmur.bafta

| sorina_9963 a răspuns:

Pai sa ti zic cum am facut eu.am stat o noapte intreaga si am facut toate intebarile din carte si am mai facut si cateva chestionare si am luat cu 24.incearca sa faci si tu la fel si poate da roade.