| Anghel_Cosmin_1990 a întrebat:

Hey salut TPU! am 16 ani si vreau sa imi achizitionez o masinuta moped care se conduce cu atestat vreau sa va intreb daca cu acceste masinute pot merge pe drumurinationale,autostrazi etc.,,, dau funda!

Răspuns Câştigător
| PacoRabanneAnonim a răspuns:

Da normal. de ce nu s-ar putea

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Te-ai grăbit cu funda... La orice întrebare e bine să aştepţi mai multe păreri şi apoi tragi concluzia...
Referitor la întrebare, pe drumuri naţionale poţi circula, însă pe autostrăzi e interzis, deoarece viteza acestor maşini este limitată prin lege la 45 km/h, iar pe autostradă viteza minimă este de 60 km/h...

| Anghel_Cosmin_1990 explică (pentru angel74dm):

Stiti cumva ce intrebare prosteasca pun,,, exista masinute si cu aer conditionat?

| angel74dm a răspuns (pentru Anghel_Cosmin_1990):

Nu e prostescă deloc întrebarea, există şi cu aer condiţionat, însă alea sar de 2000 €...
Uite aici: http://aradcity.olx.ro/......-440458281
Mă mir ca asta să fie doar 6000 de RON, ceea ce e cam 1500 €...

| lllalyylaurrra a răspuns:

Da, sigur, conform noului cod rutier DA! succes! happy