| spionu a întrebat:

e adevarat ca poti conduce un smart de la 16 ani? thinking

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca obtii permis de subcategoria B1 si masina se incadreaza la aceasta subcategorie: autovehicul cu trei sau patru roti, avand masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Nu. Lăsând la o parte specificațiile tehnice ale motorului, care nu-ți permit să-l conduci până la 18, mai este și problema de greutate a mașinii...nu trebuie să depășească 500kg.

| garetbora a răspuns:

In Romania nu, in America DA...

| bloodyhell a răspuns (pentru garetbora):

In Ameica poti sa conduci orice masina de la 16 ani

| IMC90 a răspuns (pentru bloodyhell):

Pai da, dar in America ai pe unde sa conduci.

| bloodyhell a răspuns (pentru IMC90):

Da asa e.(am scris ameica laughing.)