| PrOx a întrebat:

Este adevarat ca in America poti conduce la 16 ani?

14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, in SUA de la varsta de 16 ani raspunzi legal de faptele tale si poti da de carnet.

| Minks a răspuns:

Da, dar altii nici la 18 ani nu au maturitatea necesara conducerii unei gramezi de fiare cu 200 la ora. happy

| TheCritic a răspuns:

"De la 16 ani, minorii pot conduce autovehicule, iar de la 15 ani numai cu un adult ca insotitor. La varsta de 18 ani, tinerii trebuie sa isi caute locuinta – e destul cat au locuit impreuna cu parintii.Doar de la 21 ani pot consuma alccol"

| MaDaMadalina18 a răspuns:

Dap!

la ei 16 ani este echivalent cu 18 ani la noi!

| oanecorleone a răspuns:

In America poti conduce un autovehicul de la 16 ani cu un adult care are si el perimis de conducere.

| Kokolina a răspuns:

Daaaaa...si e super:X

| IoanaBogdana a răspuns:

In America, daca ai 16 ani inseamna ca esti la o varsta foarte importanta poti conduce o masina dar nue sti major. de abia la 21 de ani esti major si independent. funda?

| Available a răspuns:

Da.

| fluturas a răspuns:

Dawinking acolo la 16 ani esti considerat major din cate stiu eu confused
si parca si in Romania sunt ceva masini care le poti conduce de la 16 ani

| PrOx explică:

Eu stiam ca la 20 de ani esti major in America si ca de la 16 poti conduce...acm nu stiu!

| PrOx explică:

Nu abia acum am auzit numa abia acum am pus intrebarea aceasta pe TPU!(pentru cine il intereseaza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abe acum ai auzitlaughing? Acolo esti major la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti conduce de la 16 ani.

Si la 21 de ani esti major.

| vreaubebe a răspuns:

Exact! complet adevarat