| oeg a întrebat:

Imi pot primi banii inapoi daca doresc sa renunt la scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| oxxy05 a răspuns:

Pai depinde. Daca ai dat 10 milioane de exemplu ( atat costa scoala/sedintele de condus) si u ai facut doar cateva sedinte 5-6 ar trebui sa-ti dea banii pe restul de sedinte care le mai aveai. Dar nu iti pot inapoia banii si pe dosar cu fisele medicale si ce mai ai u prin dosar, doar restul de sedinte, daca le-ai terminat i-ati gandul de la returnarea banilor!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Ai semnat la inceput un contract si nu se mai poate face absolut nimic, renunti pierzi banii si te poti inscrie la o alta scoala numai dupa 3 luni, de la data in care ii anunti pe cei de la actuala scoala ca renunti la cursuri ca sa dispara dosarul de la ei de la scoala!

| Nita_Violeta_1987 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Nu stiu cine te-a informat pe tine in felul asta, dar a facut-o total gresit. daca nu ai facut toate sedintele, primesti banii inapoi pe cele ramase, iar instructorul sau scoala, e obligata sa depuna cererea de retragere in cel mai scurt timp posibil.mai sunt si exceptii in care fac p-ai dracu si te tin inscris(adica nu depun cererea de retragere), dar nu pot face asta mai mult de 3 luni.nu exista exclusiv dupa 3 luni te poti inscrie la alta scoala, daca te-a retras o poti face imediat

| mgtow a răspuns:

Depinde daca ai completat toate orele de conducere pe banii platiti nu ii primesti dar daca nu le-ai facut pe toate primesti echivalentul orelor nefacute pe masina sau ce categorie ai ales tu.

| oeg explică:

Nu am semnat nici un contractstraight face...