| andreiscripcaru a întrebat:

Imi puteti da niste nume de modele de masini decapotabile care se pot conduce la 16 ani

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani NU se poate conduce nici o masina decapotabila, ci numai ATV-uri mici sub 500kg si numai cu permis adecvat.

| andreiscripcaru explică (pentru Violleta2022):

Da la 16 ani poti sa dai de permis b1 și axiam scouty îndeplinește cerințele cerute din câte am vazut

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreiscripcaru):

Axiam scouty nu este decapobila, ci mini-car!

| andreiscripcaru explică (pentru Violleta2022):

Este mini car da ma refer la faptul ca se poate decapota si poate fi condusa la 16 ani. deci e legal sa fie condusa cu b1

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreiscripcaru):

Depinde si de puterea motorului!

| andreiscripcaru explică (pentru Violleta2022):

Puterea motorului este de 15kW/ 20cp deci se incadreaza in limitele egale. greutatea nu trece de 400kg deci se incadreaza in limita legala

| ReddY25 a răspuns:

Nu ai cum

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Mai așteaptă 2 ani boss ca trec imediat și îți iei un Peugeot 206CC ca baiat.