| DirectDinBerceni92 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste masini pana in 1500 de euro? Daca se poate sa dati link spre anunt.Multumesc
p. sbig grinar pe care le considerati voi avantajoase

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

Http://www.auto.ro/opel-vectra/1129305.html sau daca strangi un pic cureaua pentru 500 euro sa o pui pe BG pe asta http://www.auto.ro/opel-vectra/1123612.html

| DirectDinBerceni92 explică (pentru Sentinel):

Da.Ambele arata destul de bine dar la a 2-a degeaba o inmatriculez in BG ca a fost data o lege si masinile inmatriculate in strainatate nu au voie sa circule decat 90 de zile pe an.
Si as vrea sa te intreb ceva... Poti sa imi explici faza cu euro 1, 2, 3,4 NON EURO etc.Ca nu inteleg faza asta...sunt taxele mai mari la astea cu euro mai mici?

| Sentinel a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Da, cu cat are euro mai mic cu atat se presupune ca polueaza mai mult si implicit taxa mai mare pentru inmatriculare. Legea cu BG nu a fost data, si din cate am inteles citind stirea, legea s-ar aplica doar celor care au resedinta in Bulgaria. De exemplu, locuiesti in BG dar ai masina de BG pe Romania, atunci ai 90 de zile sa circuli in RO cu ea. Locuiesti in RO dar ai masina cu nr de BG nu se aplica legea pentru tine ca ai resedinta in Ro. Deocamdata se dezbate in parlament, dar eu nu cred sa aiba nici o sansa sa fie promulgata. Pai sunt sute de mii de oameni cu masini pe BG, iti dai seama ca ii linseaza cetatenii pe parlamentari.
SI eu am masina lui frate-meu pe BG si nu imi fac probleme cu astia.

| DirectDinBerceni92 explică (pentru Sentinel):

Tocmai de asta eu vreau o masina direct inmatriculata.Mersi de explicatiewinking

@ Mai astept sugestii despre alte masini happy

8 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

Cumpara-ti un Matiz are 900 de Centimetri Cubi consum de 4-5% si in 1500 de Euro poti sa iti mai iei unul din Anglia si sa-l ti ca piese de schimb. Parerea mea.

| Sentinel a răspuns:

Micuta, desteapta, frumoasa

http://www.depozitauto.ro/......25610.html

| DirectDinBerceni92 explică (pentru Sentinel):

Da e frumoasa dar ma refeream sa fie cu 4 locuri nu coupehee hee...ca de exemplu cand merg cu familia la tara sau etc.mersi oricum

| Sentinel a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

O vrei inmatriculata sau inmatriculabila?

| DirectDinBerceni92 explică (pentru Sentinel):

Inmatriculata ca e scump sa o inmatriculezi in RO...