| Reyyes a întrebat:

Imi puteti spune actele necesare la inmatricularea unui autoturism daca persoana in cauza nu este proprietar?

Răspuns Câştigător
| visatorul78 a răspuns:

Si daca nu esti proprietar, cum crezi ca poti inmatricula masina? Nu ai cum. Poate doar sa o inmatriculezi tu PENTRU proprietar, adica el sa nu poata merge la inmatriculari si sa o faci tu pentru el. Atunci, pe langa toate celelalte documente, proprietarul trebuie sa iti faca la notar o procura ca ai dreptul sa inmatriculezi tu pentru el masina.