| AlexTRY a întrebat:

Am cateva nelamuriri in legatura cu inmatricularea unei masini. Am cumparat un VW GOLF 5 de la o persoana care aduce masini din Germania. Mi-am luat nr rosii etc..Acum vreau sa o inscriu definitiv. Dupa multa alergatura cu tradusul actelor ti toate cele, am ajuns intr-un final la DRPCIV CALARASI, am predat toate actele si domnul de acolo a zis ca trebuie un anumit act de la AUTOHAUS din Germania, TUV sau ceva de genu`. Sunt al 3 lea proprietar, am gasit printre actele de la vanzator un TUV dar de la a doua vanzare cand avea 94505 km. Intrebarea mea este: Este bun acest TUV de la a doua vanzare? Daca nu, cum m-as putea descurca? Va rog sa ma ajutati daca puteti!

1 răspuns:
| Reevo a răspuns:

Normal ar trebui sa fie bun deoarece e gen ca si cum ai luat masina de la primul propietar dar daca nu întreabai pe cei de acolo ce ar trebui sa faci