| FirstPlayer a întrebat:

In afara de cutie de viteza manuala si cutie de viteza automata, mai exista si alt fel de cutie de viteza?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cei care iubim sporturile cu motor stim si ce nu stiu soferii de duminica, si anume cutia secventiala https://www.pieseauto.ro/......ste-78.htm

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cea electrica!
Noile masini Tesla le au.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, mai exista niste hibride intre cea manuala si automata numita robotizata

| UserRo10 a răspuns:

Avem manuala, iar automata se imparte in manuala robotizata, convertizor de cuplu sau CVT. Masinile electrice au reductor sau cateva din ele cutie cu 2 rapoarte (vezi Porsche taycan)

Violeta strikes again. Tesla are reductor, nu cutie de viteze.

Dar ce sa-i mai ceri uneia ce raspunde doar de dragul de a aduna puncte