| anonim_4396 a întrebat:

In comparatie cu RO, in Germania si Austria taxele auto si RCA sunt ieftine raportat la salariu?
Eu pentru o masina normala, la 21 de ani trebuie sa platesc 2000 lei/ an pentru un salariu de 2000. Ceea ce nu mi se pare drept.
In Germania/ Austria, un cetatean normal poate sa fie proprietarul unei masini americane, fara sacrificii financiare?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt si in DE si in Austria preturi mari la asigurari, procentual comparativ cu minimul pe economie mai mici ca in Romania