| colagiuliano a întrebat:

As dori sa stiu daca mai trebuie sa platesc taxa de poloare daca am platit-o dupa ce am cumparat masina de la un cetatean roman si am imnatriculato pe numele meu in Romania si i-am platit toate taxele, iar dupa ce am vandut-o altui cumparator si acesta a refuzat sa o cumperi, mai trebuie sa o mai platesc din nou(acest cumparator este cetatean strain si i-a scris politistul radiere export pe cartea masini si totodata ia taiat toate actele cu pixul totodata eu nu am depus cerere la ANAF pentru returnarea taxei de poloare pe care am platito cand am cumparat masina

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit acea taxa si nu ai recuperat-o atunci nu va mai trebui sa platesti timbrul de mediu la o noua inmatriculare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai plătit taxa şi nu ai recuperat-o, atunci NU mai trebuie să plăteşti noua taxă/timbrul de mediu!

Toate cele bune!