| TheCrewStyle a întrebat:

In seara asta, pe traseul Urziceni- Bucuresti, in localitatea Lilieci (parca) am intrat cu 70+ km/h in localitate. Vorbeam la telefon (speaker - nu tineam telefonul in mana ) si nu mi-am dat seama ca mai trebuie sa reduc viteza. Dupa cateva secunde am observat girofarul un logan mcv de pe sens opus (era stationat) si am redus drastic viteza. Dupa vreo 50-100 metri dupa ce l-am depasit am observat ca a inchis girofarul. Mentionez ca in fata mea mai era o masina iar pe banda a 2a nu mai stiu.

Ce vreau eu sa aflu acum, acela a fost un semnal ca am fost prins de radar?

Daca eram prins de radarul lor, ei nu ar fi fost obligati sa ma opreasca imediat?

In cazul in care as fi fost prins de radar cu 70+ km/h asta inseamna 3 puncte penalizare si 210 lei amenda?

Răspuns Câştigător
| buburuzel a răspuns:

Stai linistit daca nu te-a oprit atunci...nu are ce sa iti mai faca!

2 răspunsuri:
| andrei733 a răspuns:

Tin inte ca eram cu tata si el evea aceeasi viteza ca tine dar el nu a avut acelasi noroc ca tine el a primit amenta 160 de lei si 3 puncte amenda

| Wads a răspuns:

In primul rand daca depasesti cu +50km/h viteza maxima legala ti se ia permisul, si in al 2-lea rand ori doar te-a avertizat sa incetinesti ori o noua posibilitate este aceea ca-ti trimite amenda prin posta acasa, cu poza cu kilometraj cu tot happy