| TheCrewStyle a întrebat:

In seara asta, pe traseul Urziceni- Bucuresti, in localitatea Lilieci (parca) am intrat cu 70+ km/h in localitate. Vorbeam la telefon (speaker - nu tineam telefonul in mana ) si nu mi-am dat seama ca mai trebuie sa reduc viteza. Dupa cateva secunde am observat girofarul un logan mcv de pe sens opus (era stationat) si am redus drastic viteza. Dupa vreo 50-100 metri dupa ce l-am depasit am observat ca a inchis girofarul. Mentionez ca in fata mea mai era o masina iar pe banda a 2a nu mai stiu.
Ce vreau eu sa aflu acum, acela a fost un semnal ca am fost prins de radar?
Daca eram prins de radarul lor, ei nu ar fi fost obligati sa ma opreasca imediat?

In cazul in care as fi fost prins de radar cu 70+ km/h asta inseamna 3 puncte penalizare si 210 lei amenda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar te-a atentionat. Altfel, era deja in spatele tau, sau ar fi anuntat un alt echipaj. Doar este radar mobil, nu fix.
Ba, voi ce fel de soferi sunteti, de nu cunoasteti legislatia rutiera?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

@KronstadtRevival - laughing) Good one!
@ Schumacher: nu, nu sunt obligati sa te opreasca. Si nu, stai linistit, ai scapat de data asta.

| FlorinDiablo a răspuns:

Probabil te-a inregistrat ca ai viteza mai mare si tea dat semnal. Daca e sa te prinda radarul nu te alearga iti trimit amenda acasa in cutia postala.Nu stiu nu le am cu amenzile eu am torpedoul plin laughing

| Marian13546123412434 a răspuns:

Probabil,si mai mult ca sigur au fost ei baieti de treaba si au trevut cu vederea...si nu, eu tatal meu a patit la fel, cu viteza 500 lei amenda 6 puncte penalizare happy Data viitoare fi atent!

| TheCrewStyle explică:

@ minwoo12174 Pentru depasirea vitezii cu 20-30 km/h a primit 500 lei amenda si 6 puncte? nu prea pare posibil.

| M4t3utz a răspuns:

Poate ai avut noroc si te-au iertat.Asa mi s-a intamplat si mie sa fiu pasager si l-a oprit pe sofer fiind ca luat-o pe contra sens pe o straduta cu sens unic si l-au lasat sa isi continue drumul.Deci ai avut noroc.Asa zic eu...

| raz1e a răspuns:

Da 3 puncte penalizare si amende cred ca este mai mare