| 20020731 a întrebat:

In conditiile in care am depasit limita legală de viteza, iar din sens opus se apropie un Duster al politiei, care sun șansele sa ma fi prins radarul avand in vedere ca nu s-a intors dupa mine.
Va multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sansele sunt de 50%, respectiv te-a prins ori nu te-a prins.

| darrio2007 a răspuns:

De obicei radarul este static. Deci sanse mici sa te fi prins din mers. Respecta viteza legala si nu vei mai avea asemenea mustrari de constiinta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania in 99% cazuri esti oprit pe loc de radar

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca masina politiei venea cu viteza normala inseamna ca nu avea radarul pornit - daca il aveau montat pe masina. Daca venea incet, mai mult ca sigur te-a interceptat.

| DaniTDCI a răspuns:

Iti vei da seama zilele urmatoare daca iti va veni un proces verbal de contraventie acasa sau nu.