| JusTPauL a întrebat:

Influenteaza cu ceva impozitul pentru autoturisme daca persoana pe care este trecuta masina, este in varsta?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Impozitul e fix același. RCA în schimb, e mult mai ieftin!

| JusTPauL explică:

Ok, deci doar rca-ul scade.
Dar daca o radiez de la financiar are ceva? Cineva i-ar putea cauza probleme?
Iar la vanzare se poate scoate un fiscal de la baietii care se ocupa cu asa ceva.

| mihai69 a răspuns (pentru JusTPauL):

De la circa financiară o poți radia doar la vânzare. Cumpărătorul e obligat s-o înregistreze pe rolul său, altfel nu o poate reînmatricula.
Nu văd ce probleme ar putea apărea în aceste operațiuni normale.

| psica a răspuns:

Din cate stiu te costa mai putin si multi trec masina pe numele tatalui etc.

| Audrey1912 a răspuns:

Influenteaza doar asigurarea, nu si impozitul.