| xxlak a întrebat:

Instructorul auto din prima sedinta a observat ca stiu sa conduc masina si ma forteaza in intersectii sa merg repede si pe langa asta ma pune sa trag pe dreapta apoi spune ca ma bagi in zapada nu ma everva ca te dau jos si te las aici. sunt la a 2 a sedinta ce sa fac sa continui cu el sau sa il schimb? are voie sa ma dea jos din masina? si inca ceva i-am zis ca mi-e frica sa ai dau prea tare in intersectii ca daca ceva imi sare in fata nu am inca reflexul format si poate el nu e atent sau nu are timp si fac vreo prostie pe urma ce se intampla si mi-a zis ca repari masina pe urma. e nevros urla si chestii din astea. sper sa nu aiba tupeul sa dea sin mine in urmatoarele sedinte ca il urc in portbagaj. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Hello! iti recomand sa schimbi instructorul, nu stiu care e problema acestuia dar un lucru e clar: daca are comportamentul asta inca de la primele sedinte ceva nu e in regula si nu ai cum sa inveti mare lucru de la el.Cum sa aiba voie sa te dea jos din masina? Tu ai platit scoala de soferi, implicit fiecare lectie de condus si nu are dreptul sa te impiedice de la a participa la acestea..evident.Nici asta cu 'repari tu masina' nu mi se pare o informatie corecta, in cazul producerii unui accident pe o masina de scoala in timpul unei sedinte legal sunt raspunzatori atat instructorul, cat si elevul.Tin minte sigur ca am vazut asta specificat in legislatie.Schimba-l,pur si simplu suna la sediu si spune-le ca vrei sa faci orele cu altcineva, nici nu trebuie sa dai multe explicatii daca nu vrei, avand in vedere ca dai niste milioane bune scolii aceleia esti in tot dreptul sa primesti un tratament normal si corespunzator. Spor la pregatire si sa iei permisul cat mai repede!

| xxlak explică (pentru anss23):

Si eu am citit ca suma reparatiei se suporta si de mine si de el. dar nu eram sigur daca sa cred sau nu avand in vedere ca el mi-a zis ca o repar eu... ai mai dau o sansa si ai spun frumos sa se comporte ca atare ca eu nu m-am nascut sofer ca el si mai greu pana invat daca ma intelege bine daca nu il schimb. multumesc pentru sfat

| anss23 a răspuns (pentru xxlak):

E o idee buna sa faci asa. Sper sa reusesti sa te intelegi cu el pana la urma..Ma bucur ca a fost folositor raspunsul si multumesc pentru fundita!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbeste cu el si expune-i toate observatiile si nemultumirile tale si roaga-l sa se comporte calm, sa nu strige si sa nu te jigneasca.
Daca nu rezolvi asa atunci cere scolii sa-l schimbe.