| xxlak a întrebat:

DACA VRETI CITITI TOT DACA NU ASTA E NU E NIMENI OBLIGAT SA ISI PIARDA TIMPUL CU MINE
Salut TPU. azi la ora de condus instructorul m-a dus intr-un sens giratoriu unde nu am mai fost si mai erau si alte drumuri era complicat si am luat-o pe banda gresita etc. nu s-a intamplat nimic rau dar el a reactionat urat ca de obicei spunand ca daca mai fac asa imi iau capac eu am tacut nu am zis nimic si atunci ma intreaba ai auzit? data viitoare iti dau capac la cere am scos un sunet dinacela mai lung AHHAAAaa si am continuat drumul. ne-am oprit undeva intre multe masini apoi a trebuit sa dau cu spatele si dadeam bine dar sa suparat pentru ca invarteam volanu cam brusc nu va ganditi ca aveam viteza si se balansa masina abia mergeam cu spatele si nu se simtea virajul dar totusi a inceput sa urle si sa imi explice cum ca trebuie sa invart incet apoi am mai dat nitel cu spatele si am dat de volan in stanga apoi dreapta casa ma indepartez de un logan de pe dreapta deoarece urma sa lovesc cu oglinda portbagajul in momentu asta a inceput din nou sa urle ca el mi-a zis sa indrept volanul si eu am facut altceva si i-am si zis si aratat ca oglinda e la 10 cm de portbagaj daca nu faceam asta il atingeam si a zis taci in @#%$ mea si numai tipa la mine. pe urma deja nu am mai rezistat si i-am zis cred ca tu nu realizezi ca eu acum invat sa conduc si tu cred ca ai uitat ca ai fost odata in locul meu la care el zambind a raspuns da am uitat si aici am zis ca gata cat sa mai inghit. restul drumului am inceput eu scandalul el a lasat-o moale venise randul meu acum. pe acelasi ton pe care mia vorbit el i-am vorbit eu adica tipam in masina cat puteam dar totusi am rausit sa ma controlez si nu am folosit organul din pantaloni. i-am zis ca ce face el nu mise pare normal avand in vedere ca am venit sa invat nu ar trebui sa zica ca imi da capac sau ca ma da jos din masina ca in alte zile. si ridicand glasul am incercat sa il fac sa inteleaga dar nimic el o tinea pe a lui ca asa se procedeaza asta am reusit sa inteleg din tot ce mi-a raspuns, la el asa se invata soferia. s-a intamplat sa ma bag de pe banda 2 pe 1 fara semnal dar mam asigurat inainte aici greseala mea si i-am spus mai bine ma atentionezi decat sa urli chiar si daca se repeta de mai multe ori asta e atentioneazama nu urla dar el nu si nu o tine pe a lui. daca nu-ti convine schimba instructorul daca nu stai si inghite totu la pachet asta e, politistul o sa it faca si mai rau. intr-un moment numai tin minte ce i-am spus dar a zis sa trag pe dreapta si i-am spus ce ma dai jos din masina sau ce si a zis da, nu ma crezi am zis te cred hai dama jos si am continuat drumul fara sa trag pe dreapta nu a zis nimic a inghitit el acum... si pela sfarsitul altercatiei i-am spus cat se poate de clar si raspicat ca daca imi dadea capacul ala il bagam cu masina in stalp. ce as putea sa fac? daca cer sa imi schimb instructorul ma pune sa iau orele de la 0 si sa platesc iar alti bani? si inca ceva care a fost ceva uimitor pentru mine ceva ce nu imi imaginam ca voi auzi de la un instructor. stateam la semafor treceau pietonii apoi s-a dat verde si rosu la pietoni un individ s-a gandit sa treaca pe rosu si in mijlocu strazi a facut semn cuiva sa treaca si el repede la care instructorul meu haide ba dai, pai unde sa-i dau ca e ala in fata mea. ba ti-am zis cand ai prioritate mergi, unde sa merg? dai ma in @^#! mea peste el dal in @#$% mea, dai peste el. adica chiar daca e rosu si ala inca mai trece nu cred ca ar trebui sa dau peste el intentionat. cred ca cu instructorul asta ma iau la bataie ca decat sa-l bag in stalp sa scot o gramada bani mai bine il bat poate ma costa mai putin. ce parere aveti? sal schimb daca si celalalt este la fel si daca el se vorbeste cu celalalt si ala osami faca la fel deoarece sunt colegi si na. nu credeam ca asa ceva se poate intampla la o scoala de soferi.

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Instructorii sunt sariti de pe fix, rar dai de unul sanatos.

Eu am avut instructor o femeie, era ok, calma, explica bine, numai ca era foarte peversa sexual. Numai glume porcoase facea si se auto-intitula "cea mai sexy instructoare".

Faza e ca fiecare instructor e cam acrit sa stea atata timp si sa invete pe unu' si pe altul' soferie si daca mai da si de vreun cap sec iti dai seama ca isi roade instructoru' unghiile pana la carne de nervi. Acum poti sa te schimbi la alt coleg de-al lui, doar sa nu se vorbeasca intre ei si sa iti faca mai rau, dar nici actualul nu pare sa tina la tine prea mult asa ca e complicata rau situatia.

Sfatul meu: taci si inghite. Vorba aia, te faci frate cu dracu' pana treci puntea. Pur si simplu nu vorbesti cu el si faci ce zice (mai putin sa calci oameni cu masina) poate se imbuneaza nebunu' si reusesti.

Padure fara uscaciuni nu se poate si fiecare om are metoda lui de a invata pe altii ceva.

| xxlak explică (pentru GoldenZenith):

Am stat si eu si am gandit si am ajuns la aceeasi concluzie ca el e acrit de fel si fel de elevi dar daca asta e meseria care a aleso e problema lui ar trebui sa se stapaneasca. asta e parerea mea. daca nu-i place sa duca in alta parte ca nici noua la randu nostru nu ne place. eu de mers merg bine mai fac cate o prostie dar nimic grav adica ceea ce fac eu mai face si un sofer cu ani de experienta in afara de incadrarea in acel sens giratoriu care nu il cunosteam si era complicat. presupun cei cu experienta nu pacesc asa ceva.sunt curios maine ce va fi. dar cred ca nu ma surprinde cu nicio schimbare. eu l-am intrebat direct asa faci si cu fetele si mi-a zis da ce crezi ca daca e fata o pup la pasarica? deci la fel cu toti. acum macar stiu ca nu are ceva personal cu mine. si imi este frica sa il schimb ca daca se vorbesc poate celalalt imi face si mai rau. asta e va trebui sa il suport dar de acum incolo nu il mai respect ce imi ofera el ai ofer si eu. multam pentru parerea ta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat am ras laughing. Eu in locul tau trageam pe dreapta si "discutam"… normal nu mai platesti, dar nu stiu sigur. Cred ca trebuie sa te duci la sediul acela si sa le spui in @#%$ mea ce ti s-a intamplat, sa le spui ca a fost destul de agresiv si s-ar putea sa se rezolve. Du-te si incearca, nu ai nimic de pierdut.

| xxlak explică (pentru anonim_4396):

Multam si tie. sper ca nu te superi pentru fundita. dar raspunsul lui Macyy misa parut mai ajutator. cred ca a meritat totusi sa citesti a fost nostim

| dolceromania a răspuns:

De asta locuitorii tari Romaniei sant niste pupatori in c** si cand dau de probleme vine cu vorba aia,, las ca trece'',,, asta este''etc.Cum vine treaba asta? Eu te platesc sa-ti sug p***, te platesc sa ma jignesti? Trebuie sa iei ATITUDINE nu fa compromisuri gen,, fate frate cu dracu''nu frate ai spui instructorului ca daca nu vorbeste frumos il reclami la Politie.Am patit si eu si in momentul cand mi-a spus sa eu sug eram in trafic am tras imediat pe dreapta m-am dat jos i-am spus cai *** o mama de bataie, apoi am plecat si am spus ca vin a doua zi da-mi dea banii inapoi sa ma duc la alt instructor, crede-ma ca m-a sunat a zecea oara i-am raspuns sia cerut scuze si din momentul ala a vorbit foarte frumos si un comportament bun.