| Andreiu68 a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori! Vreau sa imi cumpar un golf 4 la mana a doua, motorul de 1.6 an 2002. Am o nelamurire. Oare sa imi cumpar golful cu motoru de 1.6? Am inteles ca nu are acel,,zvac", nu trage calumea, e puturos. Sa imi iau golf 4 2.0 tdi? Sau trage si cel de 1.6?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu cumpara golf 1.6 sunt jalnice. Ia un 1.9 TDI 101 / 110 cp si nu vei avea probleme cu motorul cum se intampla la benzinarele de la vw. In curbe ai senzatia ca te rastorni cu un golf 4 hatchback. Sfatul meu e sa cumperi un golf 4/ bora variant (break) sau de ce nu un Opel Astra G daca vrei motorizare de 1.6.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Un 1,6 trage ca pentru un 1, 6, normal daca nu e flenduri. Puturos sau nervos depinde din ce te-ai dat jos mai inainte. Si eu daca ma dau jos din BMW-ul lu' fii-miu de 3000 / 200 HP mi se pare Focusul meu caruta cu 100 HP, daca ma dau jos din tranvai pare racheta. Vezi ca Golful cam papa ulei.

| Kristien69zCazzo1Metru a răspuns:

Vrajeli, eu detin un VW GOLF IV din anul de fabricatie 2002 luna august luat din Germania(Deutschland) din aceasta iarna si merge ffff binie.Deci are jante de 18 inch BBS si caciucuri de 245/45 BRIDGESTONE noi puse si tot de motor cu cilindrat de 1600 cm cubi cu 90 de cai putere si merge fff binie.Am si fost la un tuning shop si acuma are 156 de cai putere si merge foarte binie, acuma recent am pus si turbo. ajunge de la 0-100 in 5 sec cel mult.Deci ii mai binie decat un DIESEL.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Kristien69zCazzo1Metru):

Du-te bre si vinde gogosi in alta parte.
Adica cazzate.