| MariaShk1 a întrebat:

Iti poate lua politia permisul pentru neacordare de prioritate de dreapta? Acum cateva zile am facut accident cu cineva, intr-o intersectie cand am virat stanga, nu m-am asigurat si nu am dat prioritate de dreapta. Nu au fost victime, doar masinile lovite in partea din față. Am facut amiabila cu celalalt sofer. Daca chema politia, riscam sa imi ia permisul? multumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ramaneai fara permis pentru neacordare de prioritate... lucru pe care ar cam trebui sa il stii avand in vedere ca ai permis.

| AnonimaaaaG a răspuns:

Da. Pentru neacordarea de prioritate care s-a soldat cu accident se da nu stiu cate puncte de amenda si suspendarea permisului de conducere.