| str a întrebat:

La cat timp de la promovarea examenului auto pot intra in posesia permisului de conducere.Pot conduce in afara tarii cu dovada si cat este valabila aceasta?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Dovada e valabil cam 30 de zile, sau pana ti se elibereaza permisul. La mine a durat vreo 12 zile pana l-am ridicat. Depinde cum te programeaza ei pentru ridicare, cat sunt de aglomerati.
Din cate stiu eu, dovada nu este recunoscuta in afara tarii, dar nu stiu 100% sigur, din cauza ca e usor de contrafacut si nu are poza.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-l primesti in cca 10-15 zile. Cred ca daca mergi la Serviciul permise o sa-l primesti si mai repede. Nu se poate circula cu dovada in afara Romaniei.

| buzeduulci a răspuns:

Eu am primit permisul prin posta dupa 5 zile!

| AnneღU a răspuns:

In 5 zile lucratoare ti-l trimit ei la adresa din buletin!

| 83Cosmin a răspuns:

Timp de 12 luni de la promovarea examenului nu ai voie sa conduci in afara tarii.