| Landolas a întrebat:

Pot conduce daca nu am primit permisul auto de la posta?
Salutari! Nu stiu daca este ok sa postez asta aici dar asta e. Problema enervanta e ca eu nu am primit permisul auto prin posta romana inca si a trecut aproape o saptamana de la promovarea traseului pentru categoria B (am luat traseul pe 25 octombrie iar nici pana azi 31 octombrie nu mi-a venit carnetul). As vrea sa stiu daca eu pot conduce fara a avea carnetul la mine sau daca trebuie sa astept pana imi vine.Ideea e ca eu am dovada promovarii examenului dar nu stiu daca e ok sa merg asa(ma refer daca ma opreste politia etc.). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te prind vei fi amendat pentru ca nu poti prezenta permisul de conducere si amenda este destul de mare, asa ca mai asteapta 3-5 zile si vei primi permisul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar cam fi cazul sa stii ce patesti daca nu ai documentele la tine, ca doar abia ai trecut examenul. Asta daca ai noroc, ca poate nu esti inca prin baza lor de date si apari ca fara permis... caz in care e cam nasol. Nu patesti nimic daca mai astepti cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| iwantananswer a răspuns:

Iti trebuie acea dovada pe care te tuci si o iei tu de la politie dupa ce ai promovat testul, nu aceea pe care ti-o inmaneaza politistul dupa promovarea traseului(aceea pe care scrie cu cat ai luat traseul), daca ai prima varianta poti sa mergi linistit pentru ca si eu am patit tot la fel mi-a venit permisul dupa aproape 2 saptamani!