| DanySenpai a întrebat:

La examenul moto (CAT. A) atat in poligon, cat si la traseul de oras se depuncteaza nepurtarea genunchierelor?
Am citit undeva ca depunctarea se face pentru nepurtarea echipamentului corespunzator (casca, ghete, geaca si manusi) dar nimic depre genunchiere.
Instructorul meu spune ca voi fi penalizat 3 puncte atat la poligon cat si la oras ( adica 6 puncte total ) daca nu am genunchiere peste blugi negri stramti, sau doar blugi moto.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu cum este dar ce te impiedica sa iti pui genunchiere?

| johnnny123 a răspuns:

Și de ce nu porți genunchiere? Ce rost are să riști depunctarea dacă este atât de simplu să o eviți?