| Jochkyr a întrebat:

La masinile cu volan pe dreapta se plateste impozit? Ma refer la o forma legala.

10 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Se plateste ca la orice masina, si impozit si RCA si inmatriculare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce crezi ca are asa special sa a fie scutită de impozit?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu conteaza unde e volanul, poate fi si in spate, inmatricularea si (hotiile) darile la stat tot la fel se calculeaza. Doar masinile atestate istoric sunt scutite de impozit si rovinieta.

| kar1GaNNN a răspuns:

Da, se plateste, daca are volan pe dreapta crezi ca e mai scutita de impozit, se ia in considerare ca toate celelalte masini. Tot masina e si cu volan pe stanga sau cu volan pe dreapta.

| AgathaRo a răspuns:

Si la caruta trasa de cai se plateste impozit.

| RokKzis a răspuns:

Da happy

| Dannyofficial a răspuns:

Normal ca se plateste da ce crede-ai ca te iarta statul?

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Normal ca da, tot masina e.

| Jochkyr explică:

M-am referit la masinile inmatriculate in Uk, Irlanda sau alte tari asemanatoare...ele fiind inmatriculate acolo, eu platesc impozit aici?