| anonim_4396 a întrebat:

Lichidul de parbriz poate oxida? Sau se poate strica? Azi in timp ce mergeam către Germania, când treceam prin Brașov, am dat sa îmi curat parbrizul, a stropit cum trebuie dar au rămas niște urme, care se duc, pe vopseaua masinii și parca nici parbrizul nu a fost curățat cum trebuie, ma gândesc sa îmi cumpar alt lichid poate acesta nu e bun, de la ce ar putea fi? Ștergătoarelor in rest șterg bine, nu rămân urme după ce trec, doar parca de la lichid albește ușor parbrizul (Se curată cu apa) De la ce ar pitea fi? De la ștergatoare? (deși nu cred) sau de la lichid?

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

E lichid de proastă calitate,care atacă vopseaua şi parbrizul,încât le albeşte ca varul,şi decojeşte vopseaua. Ia alt lichid de calitate superioare, chiar dacă e mai scumpă, dat te scapă de eventualele probleme la parbriy şi vopsea.În altă ordine de idei, mută duya de stropire spre centrul parbrizului, să nu mai zboare spre plafon.