| Gheorghiu_Stefan_Daniel_1983 a întrebat:

M-ar interesa sa-mi dea cineva un consum real pentru un Audi TT an fabricatie 2006-2007, as vrea sa achizitionez unul si as fi curios daca consumul sare de 11 %, avand in vedere ca propietarul mi-a spus ceva de gen...iar eu am indoieli happy Va multumesc

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

11% e un consum real la mers economic. Daca bagi piciorul in schimb benzina urca la nesfarsit! happy E frumos sa ai TT cand nu prea ai grija banilor si poti sa te impaci cu un consum de 15% (ca fapt divers, cunosc un personaj la 50+ de ani care a bagat intr-un TT 20, 000 in modificari--sa zicem ca e in criza de mijloc), altfel o sa mergi mereu economic. Benzina merita daca nu esti genul de om care freaca masina 50, 000km pe an. Nu am auzit pe nimeni pana acum care scoate un consum mic la benzina in mers sportiv...In concluzie, iti recomand TT-ul daca o sa fie a 2a masina proprietate personala (+ ca o vad foarte nepotrivita pentru drumurile din Ro)

| liviu890 a răspuns:

Depinde cum il conduci, daca schimbi doar la 2000 si apesi f putin pe acceleratie poate sa iti consume si 11%. Avand in vedere ca e o masina sport, nu cred ca o sa o conduci "economic". Daca mergi agresiv cu ea sigur sare de 11%. Un consum real ar fi de 20%