| Claudiu_Jean_1994 a întrebat:

Ma,acum 3 luni m-au prins baut la volan si mi-au suspendat permisu` pe 90 de zile. bun... si nu l-am avut la mine, am luat amenda si n-am primit nimic acasa, adica am aflat de la politie ca trebuie sa primesc o instiintare ca trebuie sa predau permisu`... ce e de facut? pot sa conduc?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut, Claudiu

Daca te salta vreun politist pe drum, si te cere prin statie, te-ai facut cu dosar penal. Se poate lasa si cu timp "inauntru".
Mai bine sezi frumusel cuminte, duci permisul, ca inca ti-l dau probabil inapoi tot atunci. happy

| Claudiu_Jean_1994 explică (pentru MrAnderson):

Multumesc! am dus permisul azi. tot la aceeasi data il iau. daca nu citeam raspunsul tau nu il duceam big grin

| MrAnderson a răspuns (pentru Claudiu_Jean_1994):

Cu multa placere.
Drive safe.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-au suspendat dreptul de a conduce si trebuia sa predai permisul. Ce sofer esti daca nu stii lucruri elementare? Du-te si preda-l. Poti cere diminuarea suspendarii daca sustii testul si ai platit amenda.
P.S. Si fara "ma" aici, ca nu suntem din gasca ta.

| MitroKta a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici n-a luat bine carnetul ca i l-au si luat inapoi. Ce oameni! Se mai si umfla in pene, ca "m-au prins baut la volan"...

| Claudiu_Jean_1994 explică (pentru MitroKta):

Cine s`a umflat baa? crezi ca mie imi convine ca am stat asa 3 luni? esti de aici de la mine vad...sa te ajute dumnezeu tie sa ti`l anuleze! ai dracu` repede va bagati voi...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa conduci ca ai mainile si picioarele la tine, dar e penal

| Claudiu_Jean_1994 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Lilii laughing nu prea e de bine... pai si ce fac? il duc la politie si mai stau 3 luni?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Claudiu_Jean_1994):

Din data cand ti-a fost intocmit procesul verbal sunt 3 luni, numai daca nu ti-a mai dat dovada de circulatie

| Claudiu_Jean_1994 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu,nu am primit dovada de circulatie

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai bine conformeaza-te cerintelor politistilor si nu risca. Odata intrat in,, vizorul,, lor, o sa ai mereu probleme.Niciodata nu poti fi in regula 100% si o sa ai o,, cascada,, de amenzi.

| viotedy a răspuns:

Pai daca au trecut cele 3 luni, mergi sanatos, pana la judet acolo unde se da sala, sustii examenul si daca-l iei esti in regula, daca nu mai inveti.

| MitroKta a răspuns:

Nii maa la el! Poi eu asa am crezut, ca te lauzi! Acuu vaz c-aam gresit! Iarta-ma si nu tine in seama pre pacatosul de mine. Imi pare rau numai de pericolul pe care il reprezinti in circulatie data urmatoare cand vei fi beat la volan(numai ce ai creat un precedent). Ca pe langa viata ta, mai primejduiesti si viata unor oameni nevinovati. Ca doar asa s-a mai intamplat si o sa se mai intample pe strazile din Romania. Si atunci cand se intampla, la ce mai folosesc parerile de rau? ...de parca partea cu anulatul permisului ar fi cea mai grava...mai grav e ca refuzi sa fii om matur si atentezi la viata celorlalti participanti la trafic cand te urci la volan in asemenea hal incat sa iti ridice permisul pe nouazeci de zile. Ar trebui sa ii multumesti lui Dumnezeu ca te-au oprit politistii la timp inainte sa te pescuiasca de pe marginea drumului echipajele de la smurd si aceiasi politisti sa constate decesul. Ha ha ha! Ce mult ai suferit tu ca ti-au luat carnetul! Maturizeaza-te bre, in loc sa injuri birjareste, mai bine baga-ti mintile in cap! Ce, nu iti place viata de te arunci cu capu-nainte-n belele?

| andrei1993a a răspuns (pentru MitroKta):

Mult respect din partea mea. Un adevarat raspuns happy

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ma,smechere,du-te si da permisul ca sunt pline soselele de criminali de-alde tine.sa speram ca iti vor face si dosar penal.