| Iulian_Vlăduţ_1998 a întrebat:

Ma lamureste careva cu oferta asta de la Volkswagen? http://oferte.volkswagen.ro/golf-select/ Deci se da un avans de 7.460 de euro, iar apoi timp de 2 ani plateste rata de 59 de euro lunar. Avansul + rata de 2 ani = 8876 euro, iar masina e 14.800. As prefera o persoana care chiar stie sa raspunda, nu doar sa se bage in seama aiurea. Dau funda. Merciii :3

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Scrie destul de clar:
Incepand de la 59 euro.
Adica mai putin nu se poate, dar mai mult da.
Daca vrei cu 59 Euro trebuie sa dai avans mai mare.

| Iulian_Vlăduţ_1998 explică (pentru TrăieşteClipa):

Nu am fost atent la acel ''incepand de la '' laughing Merci mult, apreciez. Ai funda big grin

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Unde spune ca platesti rata aia timp de 2 ani? Platesti rata aia ani cred ca 5-6 ani nicidecum 2 ani.Tu daca pui jos jumate de masina, mai ramane de achitat cealalta jumate si nu ai bani asa ca te sponsorizeaza ei.Deci tu vei plati cel putin 59 de euro pe luna dar nu timp de 2 ani, ci cit or sa iti zica ei, si te asigur ca numa daca ar fi sa dai tu lunar si sa platesti masina aia doar asa cit scrie ar fi o rata de peste 300 de euro.Nu exista sa platesti 59 de euro nicicum. Unde pui ca ce am zis eu 300 de euro asta este pretu ala daca ai pune tot banu jos, iar banca nu-ti dati bani moca ca e o banca acolo ca e banca VW cai alta indif care o fi nu-ti da tie 7 mii de euro moca, deci po sa dai dobinda iar intr-un final masina aia care costa 14 mii tu de fapt vei plati pe ea pe undeva la 18 mii sau mai mult depinde ce rata platesti.laughing deci sa faci o prostie inainte este f bine sa te informezi si cel mai bine este sa te informezi direct la ei, ei o sa te intrebe ce l; oc de munca ai, ce venit ai si o sa iti zica ce rata poti avea si cit timp vei plati. Dupa asta tu stiind ca pui jos si cit dai rata bani si timp o sa vezi cit o sa te duca masina la final. Orice masina luata in rate nu ala este pretu cel vei plati in cazul tau 14 mii nici vorba.Pretu ala de 14 mii este pretul daca ai pune banu jos acum toti.Dar daca nu-i ai te imprumuta VW sau o alta banca si aia nu te imprumuta moca, deci platesti dobinda sinca una destul de mare fctie de nu mai zic, daca esti mic, amarat ala esti nu ai un istoric finaciar sa stie aia da uite baiatu asta are face drege.Deci masina aia de duce la 17-18 mii de euro la final.Dar sa nu zic eu prostii cel mai bine intrebi la dealer ala te va lamuri, dar nu te lasa pacalit, dealeru mereu te ia prin invaluire, iti spune ceva povesti ca sa nu intelegi nimic, doar sa ti se para cai inteles laughing si sa semnezi si sa iai masina apoi ala esti.Deci cand nu esti clar spui nu mai explica odata sinca odata si tot asa.Ce ei iti spun in ore bune eu iti pot spune intr-o fraza doua.Dar am nevoie de ceva cifre de la ei.Nu te garbi sa cumperi masina ca masini noi is pe toate drumurile, iar oferte is mereu, desi ei o sa zica in limita stocului, hai acum ca dupa gata se inchide si alte povesti, astea is reclame, povesti.Nu te grabi stai usor masini sunt mereu.Du-te la ei vorbeste ia cifre ceti dau ei, vino pe aici mai intreaba pana esti lamurit bine.Scuze ca am scris cam mult dar uneori asta e trebuie sa poata omu sa priceapa mai bine.