| bodyguardsmecher a întrebat:

As dori sa va prezint o situatie si as vrea niste solutii de la voi!

Deci : Avem o familie care doreste sa cumpere un apartament ( familia are 4 membri ). Unul dintre membri are salariu 25-28 milioane, iar celalalt 13 milioane. Eu nu au niciun ban strans, dar isi doresc sa cumpere in apartament in scurt timp ( poate 6-8 luni ).
Eu detin un teren de 1 hectar la 50 km de Bucuresti pe A1 cam la 1 km distanta de autostrada si spera sa il vanda la primavara cu 4-5000 euro...
Cu acei bani s-au gandit exista 2 variante :
1. Avansul la un apartament.
*Problema este ca 4-5000 euro nu sunt de-ajuns pentru un avans care sa insemne o rata de vreo 6-700 ron...
2.Sotul s-a gandit sa cumpere o masina, sa o bage pe taxi.
Teoretic bani veniti de pe aceea masina ar fi vreo 30 milioane ( Ar pune 2 baieti cu planul 65 lei pe zi, din acei bani se scad 10-12 milioane autorizatia + diverse reparatii la masina )
*Problema este ca aceea masina poate sa tina 2-3 ani deci inseamna ca familia nu poate tina pasul cu ratele dupa ce masina se va "prabusi"...

Deci ce solutii aveti voi?

Am o rugaminte la voi, sa raspundeti serios si sa nu bagati de-alea cu, ce le trebuie lor apartament etc...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor apartament si totusi vor o cheltuiala asa mare precum masina? O mica problema la masina o scoate din rulaj cateva zile s au dus profitul pe o luna

| bodyguardsmecher explică (pentru suntserios):

Poate...Eu ti-am prezentat o posibila solutie, ai si tu vreuna?

| DelphhiN a răspuns:

Eu sincer cu acesti bani deschide o afacere, deoarece sunt cativa ban frumusei, si daca te gandesti la o afacere bunapoti scoate multi bani de pe urma ei.
Imi cer scuze daca raspunsul meu e deplasat de intrebarea ta dar sincer nu am intenimic din ea.