| ChimuFlorin a întrebat:

De cateva ore am martorul de bord de la airbag aprins! Am Volkswagen Touran! Nu am umblat nicaieri și nu a fost lovita! Precizez ca mașina stă toata ziua în soare! Ce ar putea sa fie!?

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

A facut insolatie.

| StefanCosmin a răspuns:

Salut, si eu am aceeasi problema la un VW Passat, insa am fost la un service cum ca ar trebui sa schimb toate airbagurile

| Mangalau a răspuns:

Arata fie ca airbag-ul este oprit, fie ca nu functioneaza. Daca sistemul de airbag-uri nu functioneaza corespunzator exista riscul ca in caz de accident, airbag-urile sa nu se deschida. De asemenea, se poate intampla si ca acestea sa se deschida accidental, fara ca masina sa fie implicata intr-un accident.

Mai bine o duci la un service.