| Delocimportant a întrebat:

Problema cu martorul "semnul exclamarii", adica frana de mana. Am cumparat o dacia supernova. Inca de cand am luat-o, avea aprins in bord martorul pentru frana de mana. Desi las frana de mana jos, tot aprins ramane. Inca nu am fost la electronist. Stiti ce ar putea sa aiba?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu stiu daca si la nova este la fel dar la opelul meu cand imi ramane martorul de la frana de mana aprins inseamna ca mai am putin lichid de frana.

| Delocimportant explică (pentru Intruder19):

Si eu credeam ca e asta problema, dar am plina cutia cu lichid de frana, chiar l.am schimbat.

| Intruder19 a răspuns (pentru Delocimportant):

Poti incerca sa resetezi senzorul de la pompa de frana

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=834&hl=

| OldSoul a răspuns:

Probabil acel senzor de la frana de mana este defect.

| blAster85 a răspuns:

Poti verifica mini intrerupatorul care e actionat de"maneta" de frana probabil e blocat sau defect.