| Dedu_Gabitzu_1995 a întrebat:

Masina benzina in loc de motorina e grav? Va afecta masina pe viitor?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai vrut sa zici ca ai bagat benzina in masina pe motorina!
Da este grav atata timp cat o pornesti.
Cel mai bine mergi cu ea pe platforma la un service si iti vor curata pompa, rezervorul etc
Daca ai dat cheie deja motorul l-ai avariat, sau in cel mai bun caz i-ai luat ani din viata...dar stai linistit daca cureti in service cum am zis o sa porneasca, POATE!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ca ai bagat. Benzina explodeaza mai usor ca motorina, poți face praf motorul

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e neclară, poate repeți

| anonimg a răspuns:

Nu o va afecta pe viitor, ci chiar în prezent. O duci pe o platforma la un service și problema se va rezolva.

| GouDidodino a răspuns:

Ai pus o intrebare de toata jena. REFORMULEAZĂ

| mirceakitsune a răspuns:

Benzina explodeaza mai usor ca motorina, da poti face praf motorul.

| Bestview a răspuns:

Daca ai scos o din rezervor repede si nu ai mers cu ea in afara de filtru n ai ce sa schimbi

| garoafa333 a răspuns:

Viitor...