| olecs a întrebat:

Vreau sa`mi iau masina si nu sunt hotarat. pe motorina sau pe benzina?

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

La tehnologia actuala nu cred ca mai este diferenta intre motoarele pe motorina sau benzina. Cele pe motorina consuma mai putin dar motorina este mai scumpa.

| olecs explică (pentru ovidiu8msn):

La masinile bmw circula s ipe benzina?

| ovidiu8msn a răspuns (pentru olecs):

Da. Au masini pe ambele tipuri de cumbustibil.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ai o sursa de motorina ieftina, alege motorina. DAca nu benzina, iar daca vrei costuri mici, montezi o instalatie GPL.

| S3RG1U2012 a răspuns:

Depinde... motorina este eficienta la drumuri lungi...

| WR104 a răspuns:

Motorina, succes!

| Dei17MI a răspuns:

Am avut un polo 1.4 in trei pistoane motorina consuma 3, 8 ma credeti ce putin dar era puturos

| biaX a răspuns:

Masina ia-o ferari pe benzina

| Marin_Razvan_1997 a răspuns:

Chestia e cum vrei sa simti masina cand vrei sa calci pe acceleratie, in cazul motorinei cand apesi pe acceleratie masina nu o sa plece la fel ca cea de pe benzina deoarece motorina arde mai greu ca benzina deci motorina e mai puturoasa dar iti dau un sfat daca vrei sa mergi cu masina f mult ia-ti pe motorina chiar daca este un pic mai scumpa nu o sa manance prea mult masina combustibil in schimb pe benzina da dar fuge mai bine pe benzina alegetitongue