| skate19 a întrebat:

Mazda 6 fabricata in 2015 are buton Sport, care mareste puterea motorului?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa aiba o setare sport la nivele superioare de echipare. Insa butonul sport nu mareste puterea motorului ci modifica setari ale suspensiei, cutiei samd pentru o administrare mai buna a puterii motorului

| skate19 explică (pentru suntserios):

La schimbatorul automat are o comanda turbo, ce face?

| CosminALX a răspuns (pentru skate19):

Volan mai "tare", schimba la turatii ridicate, suspensia se intareste si cam atat. Sa nu te incante faptul ca daca are comanda turbo iti adauga cp la motor. Daca motorul e de 190cp atunci 190cp o sa ai, nici mai mult nici mai putin, doar daca te gandesti sa-i faci upgrade, dar consum mare, si nu se stie cat o sa te tina motorul