| lifeistough a întrebat:

Merge radio-ul la masina daca opresc motorul pentru ca stiu ca aerul conditionat nu merge daca opresti motorul!

17 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Radio-ul sau casetofonul din masina functioneaza atata timp cat cheia de contact este in contactul masinii. Prin scoaterea cheiei de contact din contactul masinii se deconecteaza automat radio-ul.

| eugem35 a răspuns:

Da radioul merge numai sa pui contactul pe o anumita pozitie. iar aerul conditionat merge numai cu motorul pornit

| darrio2007 a răspuns:

Da.Bineinteles ca merge.

lolita
| lolita a răspuns:

Cu cheia in contact merge.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu are nicio legatura radio-ul cu motorul masinii.Merge 100%

| Bishop a răspuns:

Merge

| cosmin_3603 a răspuns:

Depinde, daca radioul este conectat la contact atunci dupa ce iei contactul numai merge, dar daca este conectat pe direct la baterie atunci merge si dupa ce iei contactulwinking

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu toate merg...la masina tatei nu merge daca opresti motorul

| tomtom_7971 a răspuns:

Moment...probabil te referi daca merge daca nu-i pui contactul, pentru ca asa se mai poate, de ex la mine nu merge decat cu contactul pus, pot sa-i fac niste legaturi altfel dar imi convine asa ca sa nu-l uit pornit.cu motorul nu are nici o treaba, sunt sigur ca stiai dar te-ai incurcathappy

| rsn13 a răspuns:

De obicei merge cu cheia in contact. Alte ori merge si fara dar se stinge dupa juma' de ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La masinile de ultima generatie, radioul nu merge daca se opreste motorul, chiar daca cheia este in contact. Radioul poate fi pornit, totusi, dar functioneaza 1 ora dupa care se opreste. Mai vrei, repornesti! Totul este facut asa pentru a nu consuma bateria. La pornirea radioului cu motorul oprit apare scris ca functioneaza 1 ora!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La a mea merge radioul si cu motoru oprit pana imi audc eu aminte sa il inchid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal happywinking

| qwerty a răspuns:

La mine merge doar daca dupa ce opresc motorul, las cheia in contact.

| alexzender a răspuns:

Cu siguranta merge. Radioul nu are nici o interferenta cu motorul.

| Vallentyne a răspuns:

La unele tipuri de masini Nu mere Adica la Mn se inchide si il pornesk automath cand pornesk air motoru se Aprinde iar Depindhe de Masina...