| gabi659 a întrebat:

Merita sa bag motorina premium intr-un audi a3 2.0tdi 2005? Va consuma mai putin si va avea mai multa putere?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va merita diferenta de pret

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu merită.
Doar dacă bagi Efix, sau un aditiv de curățare a sistemului de injecție (recomand Liqui Moly).
În rest, motorina premium e de obicei mai puțin grasă, pentru a scoate un nivel de noxe mai scăzut.
Pentru sistemul de injecție e mai bine să folosești motorină mai grasă, pentru că lubrifiază injecția.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| UserRo10 a răspuns:

Exista 2 clipuri pe Youtube cu masini modificate care au fost aduse la la o stare de limita pentru a vedea prematur autoaprinderile. Masina in cauza a fost A3 2.0 bkd 300cp
Rezultatul a fost infim. Nu vei sesiza absolut niciodata modificari ale masinii ci vei observa doar depuneri diferite pe componente

| dolceromania a răspuns:

Nu va consuma mai putin, poate putere vei avea mai mare dar nu o vei simți!

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Pe scurt. Nu merită.

| Carbit9669 a răspuns:

Nu cred ca e diferenta asa mare