| gabi659 a întrebat:

Buna am un audi a3 2.0tdi 2005 140cp cu ce treapta de viteza trebuie sa merg in localitate, la consum? Si cum ar trebui sa merg

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu treapta potrivita in functie de viteza de deplasare.
banuesc ca inca nu ai permis, o sa inveti la scoala.

| anonim3247 a răspuns:

La 1700 - 2000 de turații ale motorului și ai consum me maxim 8% în oraș cu motor ca ăla.

Dacă nu ai semafoare și nu stai în coloane scoți și 6% cu mașina aia că e ușoară.

Dacă era A6 sau Passat cu motorul ăla nu scădea sub 7% în oraș.

La drum lung la 90km/h și 2000 turații în ultima treaptă consumă 5%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motorul diesel nu merge sub 1800 in general. Îl subturezi altfel. În oraș e altceva, încearcă să dai a treia doar daca ai macar 1600+... oricum evita orașul!