| George1337 a întrebat:

Merita sa cumpar un mercedes C class 180 kompresor 1.8 benzina, totul fin stoc fara zgarieruri si nu bate nimic la el cu 4000 de euro?

5 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Depinde din ce an este. Daca e dupa 2008 merita 4000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă știi că, orice ar păți, ți-ai permite să-l întreții, da. Deci tot ar fi absurd... 4000 de euro o mașină care nouă sare de câteva zeci?big grin

| June20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sunt preturile, depinde cat de veche e. Crezi ca daca e mercedes nu are voie sa coste 4000?laughing o fi masina mai veche dpdv al anului. Totul se devalorizeaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru June20):

Păi tocmai, îl ia cu 4000, dar, la cât e de vechi, mai mult de 2-3 ani nu poate să-l țină, un Mercedes nu se întretine ca un Ford sau ca un Opel, asta-i ideea.
Nu am zis că e suspect sau ceva, un Mercedes din 2005-2006 cam atât face.

| June20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am inteles acum. Da, ai dreptate. Eu am un audi din 2006, pana acum nu am bagat bani, dar sunt constienta ca de acum o sa incep sa bag. Iar problema este, cum ai zis si tu, piesele si tot tacâmul sunt mai scumpe la masini gen mercedes, bmw etc. Deci eu as opta pentru o masina mai noua si alta marca care sa se incadreze in cei 4000