| AndreiAndrei260111 a întrebat:

Merita un S Class din 86, 3.0 diesel? Cu 4000€, întreținut f f bine dar lovit in spate de către in alt participant la trafic? Trebuie schimbată bara spate și haionul și poate stopurile/electronica de la stopuri, e modelul long. Familia care l-a avut l-a întreținut f bine, nu are nici o zgarietura, nici un punct de rugina, interior in stare buna buna, la fel și motorul. De mult timp îmi doresc o mașina de genu, doar pentru plimbat in zilele libere, însă nu am găsit pana acum ceva f f întreținut la un pret mic, in afara de acesta. Doar ca e lovit, merita?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ah, la faza asta macar nu platesti impozit de ti se face rau. In alta ordine de idei, trebuie sa mai ai cel putin inca o data suma de achizitie pentru cit o sa ai de bagat in ea in prima faza...

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De banii ăia iți iei mașină tare (alta), vezi pe olx

| GabiDumitrescu a răspuns:

OPT ZECI SI SASE? Adica o masina de 33 de ani?

| AndreiAndrei260111 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, e considerată vehicul istoric.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiAndrei260111):

Ah, la faza asta macar nu platesti impozit de ti se face rau. In alta ordine de idei, trebuie sa mai ai cel putin inca o data suma de achizitie pentru cit o sa ai de bagat in ea in prima faza...

| goguPatent a răspuns:

Daca esti dispui si gasesti pe cineva sa o repare merita. E o masina clasica la urma urmei

| Alexandrionelu a răspuns:

O mașină clasica, frumoasa, eleganta și rezistenta. Dacă ești pasionat de oldtimere, e o alegere buna, dar sper ca ești conștient de costurile și complicatiile de întreținere, care sunt mai mari decât la o mașină mai noua. Deci da, dacă asta îți place și ai capacitatea financiara de a o întreține, merita!

| Al3x998 a răspuns:

Nu merita, este mult prea veche.