| thespy a întrebat:

Mi-a fost retinut permisul de conducere pe 30 de zile pentru ca nu am observat un semafor si-am trecut pe rosu, asta se intampla pe data de 5.06.Evident am primit dovada cu drept de circulatie pe 15 zile.Pe dovada apare intervalul 05.06-19.06.Mai pot circula si pe data de 19.06 sau expira pe 18.06 la ora 24?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Poti circula linistit si pe data de 19.

6 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

De ce nu te-ai milogit de el si nu iti lua permisul. Eu sunt din provincie si cand am intrat prima oara in bucuresti. Am mers pe unde am mers si am ajuns la sensul giratoriu de dupa intercontinental acela cu semafor in el. Nevazand asa ceva pana atunci am intrat pe verde numai ca ultimul semafor din capat era rosu si cand l-am observat nu mai puteam sa ma opresc. Si m-a vazut un politist pe motocicleta m-a oprit si a zis ca imi ia permisul eu am zis bine. Eram cu un prieten care a zis sa ma duc si sa ii zic sa ma scape. I-am zis sa nu imi ia permisul pentru ca imi ia painea de la gura si nu am cu ce sa imi mai platesc facultatea fiind student si m-a scapat cu 60 de lei pentru centura si 2 puncte de penalizare altfel stateam si eu fara permis 30 de zile.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe dovada inclusiv sau exclusiv. In mod normal da si pe 19, dupa cum am calculat eu.

| florinel_8849 a răspuns:

Pana 19 ora 24

| urbanghost a răspuns:

Poti circula si pe 19 dar ai grija sa nu te intinzi laughing Succes si alta data fii mai atent la semafor, si eu am fost in siuatia ta si cand am luat permisul innapoi nu-mi mai dezlipeam ochii de pe semafor happy

| ioana17bebe a răspuns:

Da e valabila si in data de 19.06 ora 24

| dututironeac a răspuns:

Inclusi data de 19