| Robert061992 a întrebat:

Daca permisul de conducere mi-a fost retinut pe data de 09.09. 2011 care este data maxima la care pot depune contestatie avand in vedere ca dovada expira in 15 zile de la data retinerii permisului? si inca o mica intrebare permisul mi-a fost retinut in judetul Vaslui iar eu sunt din constanta contestatia unde trebuie sa o depun?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pentru ce ti-a fost retinut, sunt diverse situatii.
Daca ti-a fost retinut pentru o contraventie atunci trebuie sa faci o plangere contraventionala in termen de maximum 15 zile de la data primirii procesului verbal de contraventie, la judecatoria din raza caruia face parte organul constatator. Numai bine!