| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a schimbat tata anul trecut placutele de frana la masina (fata/spate). Iar astazi dupa ce am mers cu masina in coloana si am folosit frana des, m-am gandit sa ma uit putin cat sunt de uzate. Si chiar dupa ce am oprit-o se auzeau unele "pocnituri"... asa incete la rotile din spate. M-am dat jos si m-am uitat la placute, erau foarte uzate si daca nu ma insel iesea putin fum de la ambele pe spate, erau fierbinti discurile. Insa problema este ca uzura a aparut doar la cele de pe spate, pe fata sunt aproape noi. Care sa fie cauza?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauza? Numai in servis o vei descoperii la cineva calificat care stie sa remedieze problema, du masina in servis.

| Denila123 a răspuns:

Etrierele blocate

| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Cel mai probabil cel care ți-a schimbat plăcuțele nu le-a schimbat cum trebuie