| Feyenooord666666 a întrebat:

Mi-am echilibrat recent rotile, si cand am vreo 70-80 la ora se misca volanul usor stanga dreapta, oare de la ce?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ai rotile prea umflate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rotile neechilibrate (sau echilibrate prost), vibreaza la viteza. Deci simti si in volan, dar o vibratie, nu face stanga-dreapta.
Eu cred ca ai un pivot sau un capat de bara (sau ambele variante), care si-a format joc.

| relian a răspuns:

Ce are a face rotile cu miscatu volanului.Echilibratu e sa nu vibreze, daca se duce volanu stinga dreapta vezi aliniamnetu. Treb sa mergi sa faci chestia asta apoi nu mai se duce stinga dreapta

| Feyenooord666666 explică (pentru relian):

Cum sa nu aiba de a face. Si daca nu e echilibrata bine ti se misca volanul.

| OldSoul a răspuns:

Daca pana la schimbarea lor nu ai avut asemenea probleme, mai mult ca sigur sunt echilibrate prost.