| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am spalat masina aseara si nu am uscat-o prea bine, dar acum are pete dintr-alea nasoale pe ea, cum sa le curat?

11 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Mergi la spalatoria auto, au acolo solutii speciale, nu e chiar asa scump si nici nu consumi prea mult timp.

lolita
| lolita a răspuns:

Data viitore daca o speli acasa, dupa dai o tura prin afara orasului( trebuie sa ai ceva viteza) si se usuca imediat si binme, ca acum e cald afara.

| Florinna a răspuns:

Data viitoare foloseste ceara si sterge'o mai bine

| hugin a răspuns:

Ok. daca e vb. despre pete de la apa e destul de simplu. Dai pe ea cu o carpa fina umezita in apa curata si stoarsa bine. In magazine carpele speciale de sters masina dupa spalare se numesc,, piele de caprioara,, sunt sintetice si te scapa de petele care raman pe masina din cauza calcarului din apa.happy

| borsec a răspuns:

Mai stergeo o data cu o carpa uscata si fina.

| Crissa_4407 a răspuns:

Buna, te inteleg destul de bine cu aceasta problema pentru ca si eu ma confruntam cu ea dar am gasit o "solutie". dupa c ti-ai spalat masina ia o carpa din bumbac si sterge-o...alta"solutie" din pacate nu am gasitsad

Răspuns utilizator avertizat
| simpluEu. a răspuns:

Daca e de culoare inchisa iti dau un sfat.NU O SPALA NICIODATA CAND E SOARE.sau daca o speli usuco undeva unde nu bate soarele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceara este de vină.
Alternează o spălare cu ceară cu una fără.
Și usucă bine mașina.
Un factor important mai este și unde o ții în parcare!
Folositoare și de protecție este o prelată auto.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste o "solutie de spalare fara apa". Gasesti aici http://www.spalareinparcare.ro/page.php?page=66

| Andrusa a răspuns:

SIMPLU TE DUCI O MAI UZI INCA ODATA, APOI CU PETICUTA SPECIALA O STERGI. TE ASIGUR NO SA MAI FIE PETE! PA