| Neymarjrfive a întrebat:

Mi-am zgâriat mașina într-un stâlp,mai exact ușa din spate din dreapta este zgâriată. Modelul mașinii este Opel Astra J, iar culoarea este gri.Cam cat costa revopsirea acelei uși?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de fiecare centru de reparatii si vopsitorie, ca-s preturi diferite!
Intra in 2-3 centre din orasul tau si cere preturi!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la 500 de lei in sus.
Depinde si cum arata zgarietura; daca e tabla sifonata, costa mult mai mult.
De luat in calcul ca nimeni nu-ti garanteaza potrivirea culorii 100% la gri metalizat (mai ales la nuanta inchisa, gen Z155), iar vopsitorii prefera blend pe elementele alaturate, ceea ce te costa dublu, pentru a garanta potrivire 100% cel putin vizual.
De obicei ajungi pe la 1500 lei cu o astfel de intamplare, daca vrei sa o faci perfect.
PS: daca zgarietura este pe mijlocul elementului, se poate face blend pe usa respectiva, si scapi cu un singur element.

| SuNaM a răspuns:

Salut. In jur de 500 lei. Poti sa iei alta din dezmembrari si scapi cu 200 dar iti recomand daca stii sa o pui singur. Eu am patit la fel la hyundai-ul meu si mi-am vopsit singur usa, nu e greu, trebuie sa ii dai cu un smirghel cat mai rugos ( 180 grit e bun ) pana ii iei toata vopseaua si dupa dai straturi de vopsea. Asa scapi cu 50 lei ( 25 vopseaua si 25 luciul )winking