| CravataAlbastra a întrebat:

Mi s-a crapat putin parbrizul pe orizontala deoarece am dat caldura la mare si era inghetat rau. Cum sa-l repar sau macar sa nu se crape mai rau fara sa schimb tot parbrizul?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lungime fisură?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la un centru de parbrize, si ti-o stopeaza ei. Dau niste gaurele minuscule in crapatura, baga o solutie, iar crapatura nu se va mai observa, si de obicei nici nu mai crapa in continuare.

| venividivici2017 a răspuns:

Se injecteaza un fel de solutie de rasina in parbriz, asta dupa ce iti da o gaura in punctul final al fisurii, pentru a nu se intinde si mai mult. Nu costa mult. Am avut si eu o asemenea problema, dar m-am dus imediat cu masina la astfel de persoane si am putut sa stopez fisura si implicit sa salvez parbrizul.