| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a spus ca voi fi programat pentru sala (examenul auto) marti s-au miercuri. Ma vor programa cei de la scoala? Trebuie sa ma programez eu cu acele documente pe care trebuie sa le obtin de la scoala pentru dosar? Sau cum se va proceda? Unde se va tine examenul? Cu ce trebuie sa ma prezint?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Evelinmariaa a răspuns:

La școala la care am fost eu, în momentul când am terminat ședințele de condus, am fost la secretariat, am primit dosarul și un cod. Codul respectiv trebuia să îl pun pe drpciv pentru a mă programa la sală.

La sală trebuie să te prezinți cu dosarul pe care îl primești de la școală, dosar la care trebuie adăugat un cazier judiciar nou în cazul în care cel precedent a expirat, dovada achitării unei sume de 89 de lei pentru a susține sală, precum și actele de la medic pe care ar trebui pusă o nouă ștampilă.
Pentru detalii mai exacte, sună la școala unde faci, de acolo îți vor explica mai bine ce și cum.
Baftă!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, daca scoala are deja dosarul tau, te vor programa ei. Dar asta trebuie interbat instructorul tau, ca nu-i regula batuta in cuie.
Unele scoli progarmeaza ele, pe toti cursantii in acelasi timp, altele din comoditate, dau dosarul cursantului sa se programeze singur.
Daca ai terminat toate orele de cursuri teoretice si cele de soferie, iar dosarul este complet, mergi la sediul scolii sau suna instructorul tau si afla sigur, cine iti face programarea.
Succes la examen!