| pavdany92 a întrebat:

Mica intrebare pentru platformele auto ca cele de la tractari de ce categorie e nevoie? stiu ca pentru platforma remorca e nevoie de cat E dar ma refer la masina de tractare

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este in functie de greutate. Uita-te in art.30 din Regulamentul de aplicare a OUG 195/2002 si gasesti raspunsul.

| 0rlando a răspuns:

Pentru aia îți trebuie C, că are peste 3, 5 tone, cu tot mașină în spate, dar nu are remorcă și nici nu este pentru transport de pasageri.