| Robert6969 a întrebat:

Motorul 1.6 fsi 115cp, are turbina si daca nu, se poate pune?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are turbina.
Se poate pune, dar trebuie si soft dupa asta. Iar ca sa scoti o putere decenta din el, trebuie si biele forjate. E mult mai complicat sa transformi un motor aspirat in turbo, decat sa-l inlocuiesti cu un 1.8T din dezmembrari, ideal codul BAM.
Si de asemenea, decat sa faci o lucrare de 2000 euro la o masina de 1500 euro, e mai usor sa o vinzi si sa cumperi o masina echipata din fabrica cu motorul BAM, cu 2000 euro laughing

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Teoretic da, practic operatia costa mai mult decat masina.