| Ionutrafa33 a întrebat:

Salut! Am o întrebare.
As putea pune o turbina de 200 de cp cu aceeași geometrie pe motorul meu:y20dth?
Am văzut la cineva că a pus o turbină de 200 pe fix același motor. Cat va mai rezista motorul?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Turbina îți dă aer, nu "cai".
Dacă pui turbină de pe un motor de 200cp, motorul tău o va folosi la fel ca pe aia originală.
Trebuie să faci soft, ca să dezvolte putere mai mare.

| Ionutrafa33 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi frumos de răspuns! Dar mai am o întrebare pe care am uitat sa o mentionez

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ionutrafa33):

Ce întrebare?

| Ionutrafa33 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am pus o public este vorba despre Electro motor care tot face figuri deși la service mi au recomandat sa nu îl schimb